Ukash kart ve kredi kartı

Günümüzde artık nakit paranın yerini kartlar almıştır. Kişiler birçok işlemde artık nakit para yerine kartları kullanmaktadır. Bu kartlardan biri de ukash kart olarak adlandırılmaktadır. Ukash kart benzeri kartlar gibi nakit paranın yerini almış olan bir karttır. Ancak ukash kart ile kullandığımız diğer benzeri kartlar arasında farklar bulunmaktadır. Bu kartları kredi kartı olarak sınıflandırabiliriz.

Online Ukash Kart
Ukash kart ile kredi kartları arasında ki en önemli fark güvenliktir. Ukash kart bir kredi kartına göre kullanım açısından çok daha güvenlidir. Bunun sebebi kredi kartı kullanırken kişisel bilgilerimizi vermemiz gerekmekteyken, ukash kartta böyle bir durumun söz konusu olmamasıdır. Bu sayede ukash kart kullanımı herhangi bir kredi kartına göre çok daha güvenlidir.

Ukash kart ile kredi kartı arasında ki bir diğer fark ise ukash kart almanın çok kolay olmasına rağmen, kredi kartı için bir takım prosedürlerin olmasıdır. Kredi kartı almak bu nedenle daha fazla uğraş ve zaman gerektirir. Oysa ukash kart kısa süre içerisinde çıkmakta ve kullanılabilmektedi

http://www.paykasa.web.tr